Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Мережа подала в суд на визнання недійсним патенту на ліки проти ВІЛ – тенофовір алафенамід фумарат

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

invalid_patents

БО «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» подала позов, спрямований на розширення доступу пацієнтів до важливого препарату для лікування ВІЛ – тенофовіру алафенаміду фумарату.

30 грудня 2016 року Господарський суд Києва відкрив судове провадження за позовом Всеукраїнської Мережі ЛЖВ про визнання недійсним патенту, який встановлює монополію в Україні на важливий препарат для лікування ВІЛ/СНІД – тенофовір алафенамід фумарат (ТАФ). Перше засідання по даній справі суд призначив на 26 червня 2017 р 10:00.

В рамках даного судового провадження Господарський суд Києва розгляне позов Мережі ЛЖВ та проведе оцінку патенту на відповідність вимогам законодавства, зокрема новизни, винахідницького рівня, а також промислової застосовності. Крім невідповідності вищевказаним критеріям, в позові вказується на процедурні вимоги порушені власником патенту при подачі заявки на видачу патенту, які згідно з чинним законодавством є підставою для його скасування.

У зв’язку з невідповідністю патенту вимогам законодавства, Мережа вважає, що у власника патенту відсутні монопольні права на імпорт даного препарату в Україну. У разі якщо позов буде задоволений судом, монопольні права на ТАФ будуть скасовані. Як результат ліквідації монополії, з’явиться можливість імпорту в Україну доступних генеричних аналогів препарату, що значно знизить його вартість і тим самим підвищить доступність даного лікарського засобу для пацієнтів.