Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Міжнародні донори задоволені прогресом України в боротьбі з ВІЛ

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко оголосив про те, що Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДу відновлює свою роботу. Павло Розенко у відповідь на запит Мережі ЛЖВ та партнерів підтвердив, що відтепер очолить Нацрада. Про це він повідомив під час зустрічі з оновленим складом Нацради в Кабміні.

Вперше за два роки ми бачимо такий якісний ривок в питаннях державного підходу до проблеми ВІЛ і туберкульозу в Україні. Це сигнал для світової громадськості, що український уряд підтверджує всі взяті на себе зобов’язання в рамках програм з ВІЛ та туберкульозу. Більш того, буде збільшено фінансування за цими програмами у 2017 році.

Міжнародні партнери глибоко вітали ці новини. Присутній на зустрічі Регіональний директор ЮНЕЙДС для країн Східної Європи і Центральної Азії Віней П. Салдана, подякував українському уряду за послідовну політику в питаннях подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Пан Салдана зазначив, що Україна як і раніше є лідером по подоланню ВІЛ у Східній Європі. ЮНЕЙДС готовий надавати підтримку ініціативам українського уряду в питаннях боротьби з епідемією. Віней П. Салдана окремо відзначив зусилля Мережі ЛЖВ в питаннях подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

У свою чергу Георгій Сакварелідзе, менеджер портфоліо Глобального Фонду в Україні, зазначив очевидний прогрес нашої країни в питаннях виконання зобов’язань щодо забезпечення 100% доступу до лікування пацієнтів з ВІЛ і туберкульозом. Глобальний Фонд готовий виділити Україні в 2017 році 6 млн дол на закупівлю ліків проти мультирезистентного туберкульозу. Пан Сакварелідзе підкреслив, що очевидні позитивні зміни можуть стати важливою передумовою для подальшого фінансування програм Глобального Фонду в Україні в 2018-2020 рр.