Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

В Україні забезпечать лікуванням в три рази більше ВІЛ+ пацієнтів

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

1 вересня 2016 року компанія MSD Ukraine LLC в своєму листі до «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» повідомила про те, що надалі не буде переслідувати захист патентних прав відносно препарату АТРІПЛА в Україні.

З огляду на катастрофічну ситуацію, яка склалася з фінансуванням державної програми по боротьбі з ВІЛ, 15 липня 2016 року БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» звернулася до компанії MSD із закликом забезпечити зниження цін на препарат АТРІПЛА (тенофовір/емтрицитабін/ефавіренц) в Україні.

На думку Мережі, таке зниження може бути забезпечено шляхом невикористання патентних прав, що належать компанії MSD, щодо даного ключового препарату для лікування ВІЛ та дозволу поставок генеричних версій тенофовір/емтрицитабін/ефавіренцу в Україну.

Раніше, в січні-лютому, Мережа і Пацієнти України неодноразово закликали фармацевтичні компанії, власників патентів на АРВ-препарати, знизити ціни або не переслідувати патентні права. В ході тривалих переговорів, зустрічей, письмових звернень та загрози патентної опозиції Мережі, цілі вдалося досягти. Вартість препарату АТРІПЛА повинна найближчим часом знизитися в 2-3 рази.

1 вересня 2016 року компанія MSD Ukraine LLC в своєму листі до «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» повідомила про те, що надалі не буде переслідувати захист патентних прав відносно препарату АТРІПЛА в Україні – патент № 42699.

 «Таким чином, завдяки адвокаційній діяльності Мережі, вартість препарату АТРІПЛА повинна найближчим часом знизитися в 2-3 рази, що дозволить покращити стійкість програми лікування в Україні. Ми сподіваємося, що інші фармацевтичні компанії патентовласники, також розглянуть таку опцію для забезпечення доступу до лікування людей, що живуть з ВІЛ», – зазначив Дмитро Шерембей, голова Координаційної Ради БО « Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

 «Гуманне рішення компанії MSD не використовувати патенти в Україні дозволить забезпечити конкуренцію з боку генеричних виробників по даному препарату. Завдяки доступності генеричних версій цих препаратів потенційна економія для майбутньої закупівлі на 2016 рік  Міністерством охорони здоров’я в рамках державної програми може скласти 318 402 долара США. Цих грошей може вистачити на закупівлю 2 799 додаткових курсів лікування», – прокоментував рішення компанії Сергій Кондратюк, експерт відділу адвокації БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».