Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Мережа створює умови для 100%-го лікування ВІЛ-позитивних людей, посилюючи післядипломну освіту сімейних лікарів

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З 6 по 10 червня 2016 року у м. Львові відбувся 5-денний тренінг для викладачів кафедр післядипломної освіти сімейних лікарів Української  медичної  стоматологічної академії у м. Полтаві, Дніпропетровської медичної академії та Одеського національного медичного університету. Викладачі-медики отримали необхідну підготовку для викладання курсу тематичного удосконалення «Ведення пацієнта з ВІЛ інфекцією/СНІДом сімейним лікарем».

Зазначені освітні заклади протягом травня – червня 2016 р. затвердили розроблену раніше в рамках проекту RESPECT програму даного циклу ТУ для викладання сімейним лікарям, і, наразі, мають підготовлених викладачів, які розуміють необхідність та підтримують подальший розвиток сімейних лікарів в контексті подолання епідемії ВІЛ.

В такий спосіб Мережа створює можливості для підготовки лікарів первинної ланки, які зможуть більш активно долучатися до процесу виявлення ВІЛ-позитивних пацієнтів та їх пере направлення до програм лікування та соціального супроводу. А це, в свою чергу, впливатиме на досягнення завдань Мережі по забезпеченню лікування усіх ВІЛ-позитивних людей.

«Запропонована Програма надзвичайно актуальна для сімейних лікарів, на яких зараз покладені функції виявлення пацієнтів з ВІЛ за клінічними ознаками та скерування їх на тестування і лікування. Сімейні лікарі вкрай потребують практичних навичок та знань для того щоб знати як спілкуватися з пацієнтами, і приймати рішення в найкращих інтересах пацієнта» –  Коваль Тетяна Ігорівна, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, факультету післядипломної освіти ВДНЗУ «УМСА»

Додаткова інформація

За ініціативи проекту RESPECT, у співпраці з  кафедрою сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, у 2015 р. було розроблено та затверджено 5-денну програму циклу тематичного удосконалення «Ведення пацієнта з ВІЛ інфекцією/СНІДом сімейним лікарем» (далі-Програма). Навчання сімейних лікарів за Програмою створює можливість отримати теоретичні знання та практичні навички, пов’язані з особливостями ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією. 

На шляху до інституалізації розробленої Програми проектом Мережею було здійснено ряд кроків, які дозволили актуалізувати роль сімейного лікаря у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні, підготувати викладачів до викладання Програми та забезпечити їх методичними посібниками. В результаті, у 2015 році Програму було затверджено вченою радою Львіського медичного університету ім. Данила Галицького, і поряд з 2-ма курсами, проведеними за підтримки проекту RESPECT, кафедрою сімейної медицини ЛНМУ проведено 2 цикли ТУ за бюджетний кошт. 
З методичним посібником для викладачів можна ознайомитись за посиланням: http://www.network.org.ua/upload/iblock/31c/31cb3aa0d526dca74a922a8b458575b7.pdf

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.