Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Мартін Шкрелі звільнений з поста виконавчого директора KaloBios Pharmaceuticals

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Мартін Шкрелі звільнений з поста виконавчого директора KaloBios Pharmaceuticals

За інформацією BBC в понеділок Мартін Шкрелі (Martin Shkreli) був звільнений з поста виконавчого директора фармацевтичної компанії KaloBios Pharmaceuticals. Це відбулось вже через кілька днів після його арешту ФБР за звинуваченням у шахрайстві з цінними паперами. Пан Шкрелі, який став публічно відомим після того, як його компанія підняла ціну життєво важливого препарату для лікування ВІЛ на 5000%, не визнав себе винним за звинуваченнями в шахрайстві.

Він вже подав у відставку з посади керівника компанії, яка виробляє цей препарат – Тьюринг Фармасьютікалс. ФБР звинуватило Шкрелі у використанні активів від своєї колишньої компанії, Retrophin, з метою незаконного погашення боргів, хедж-фонду, який він очолював раніше. Він був випущений під заставу в 5 млн. доларів США. Пан Шкрелі заявив, що його арешт був зумовлений його рішенням про підвищення ціни на «Дарапрім» (піриметамін) – препарат, який використовується для лікування опортуністичної інфекції зумовленої ВІЛ. У вересні, Тьюринг збільшив ціну таблетки Дарапріму з 13,50 до 750 доларів США.

Піриметамін (торгова назва «Дарапрім») був винайдений Нобелівським лауреатом, американською вченою Гертрудою Еліон для боротьби з малярією та був доступний на ринку з 1953 року і не підлягає патентному захисту. Тим не менш, у Сполучених Штатах, ринок цього продукту є досить малим, тому немає генеричних виробників цього препарату. У 2010 році GlaxoSmithKline продав права на маркетинг на Дараприм до CorePharma. У серпні 2015 року, права на Дараприм були куплені Тьюринг Фармасьютікалс, яка стала згодом відома горезвісним підвищенням ціни на Дарапрім.

Тенденція до збільшення цін на лікарські засоби фармацевтичним компаніями в США з метою максимізації прибутків також спостерігалась і за проти туберкульозним препаратом. Так, права на препарат циклосерин були придбані в серпні 2015 минулого місяця компанією Роделіс Терапьютікс, які швидко підняли ціну до 10 800 за 30 капсул, з 500 доларів США. Однак, після реакції представників громадянського суспільства компанія погодилася повернути препарат його колишньому власнику, неприбуткової організації, пов’язаній з Purdue University, згідно заяви організації від 21 вересня 2015. Ця неприбуткова організація в даний час стягує $ 1,050 за 30 капсул, вдвічі більше, ніж вона отримувала до того, але набагато менше, ніж хотіла компанія Роделіс Терапьютікс.