Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Запрошуємо ЗМІ на засідання Комітету з питань прав людини

Запрошуємо ЗМІ на засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, на якому депутати розглянуть петицію про законодавче врегулювання канабісу в Україні.

20 березня 2019 о 14:30 відбудеться засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, на якому буде розглянуте питання підтримки петиції “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян”.

30 січня року 2019 до Верховної Ради України 15 пацієнтських організацій подали петицію “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян”. За два місяці до закінчення строку збору підписів петиція набрала необхідні 25 тис. голосів небайдужих громадян.

На засіданні будуть присутні ініціатори петиції, лікарі, батьки дітей з епілепсією представники пацієнтських та правозахисних організацій.  

Адреса: Банкова 5-7, кімната 418

Телефони для акредитації ЗМІ:

+38 044 2554330

+380 (98) 900 00 21‬ Дмитро

Довідка:

В Україні майже 2 мільйони пацієнтів потребують ліків на основі канабіноїдів.

Серед них:

Що таке канабіноїди

Канабіноїди – це речовини, що містяться в коноплях та впливають на канабіноїдну системи в мозку і тілі людини, яка залучена до контролю таких важливих біологічних функцій, як пізнання, пам’ять, біль, сон і функціонування імунної системи.

Клінічно доведено, що препарати на основі канабіноїдів допомагають при:

нудоті, пов’язаної з хіміотерапією раку; для стимулювання апетиту у хворих на СНІД, які втрачають вагу; при судомах м’язів у пацієнтів з розсіяним склерозом; при невропатичному болі; як паліативна допомога для лікування раку; при фармакорезистентної епілепсії у дітей; при порушеннях сну, тривожних розладах, депресіях, дегенеративних неврологічних розладах та запаленнях кишечника; розсіяному склерозі, хронічному болю після трансплантації, глаукомі, синдромі Ленноксі-Гасто, синдромі Драве, синдромі Туретта та багатьох інших захворюваннях.

Одне з досліджень виявило, що ризик раку сечового міхура в чоловіків на 45% нижчий у тих, хто вживав продукти конопель. Ще науково доведено, що канабіноїди здійснюють високоефективну антимікробну дію (на стафілококи та стрептококи) та високоефективні при лікуванні анорексії.

Каральна наркополітика в Україні:

В Україні коноплі, які навіть ВООЗ запропонувала виключити з переліку наркотичніх засобів, повністю заборонені навіть для досліджень в медичній сфері. Це істотно ускладнює доступ пацієнтів до лікування!

Загалом станом на сьогодні у світі опубліковано понад 17 тисяч наукових праць щодо ролі канабіноїдів та їх впливу на людський організм (серед яких під авторством українців лише близько 20 робіт через наявні обмеження щодо наукових досліджень канабіноїдів у нашій країні), якими уже доведено абсурдність віднесення канабісу до ряду небезпечних для людини наркотичних речовин, та водночас підтверджено доцільність продовження якнайширших досліджень інших корисних властивостей та можливих негативних впливів цього природнього комплексу канабіноїдів на людський організм.

Міжнародний досвід:

У 1999 році Канада запровадила програму медичного канабісу. На початку 2000-х років Ізраїль (2001 р.) і Нідерланди (2003 р.), а пізніше й інші країни, такі як Швейцарія (2011 р.), Чехія (2013 р.), Австралія (2016 р.) і Німеччина (2017 р.), законодавчо затвердили дозволи на медичне використання канабіс за певних умов. За аналогічний період клінічні випробування стали основою для надання дозволів на реєстрацію лікарського засобу, переважно на основі екстрактів канабісу, у багатьох країнах-членах ЄС, що підтвердило ефективність у лікуванні м’язових спазмів внаслідок розсіяного склерозу.

Більшість країн ЄС тепер дозволяють або розглядають можливість медичного використання канабіса або канабіноїдів у певній формі.