Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Як заощадити 59,6 млн. грн на препаратах від гепатиту С

На початку листопада 2018 року фахівці відділу адвокації БО «100% життя» звернули увагу на тендер в системі Prozorro на закупівлю препаратів для лікування гепатиту С в місцях позбавлення волі. Тендер був оголошений ГУ «Центр охорони здоров’я» Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВС) на суму 83 537 379,00 грн.

Планувалося закупити препарати софосбувір/ледіпасвір і рибавірин для лікування 2500 засуджених з гепатитом С. На курс лікування одного пацієнта планувалося витратити 33 415,00 грн. (1200 $).

Оголошений тендер викликав такі питання:

В кінці листопада 2018 року відбулася зустріч голови координаційної ради БО «100% життя» Дмитра Шерембея з заступником Міністра юстиції України Денисом Чернишовим, на якій були підняті питання вартості закупівлі препарату софосбувір/ледіпасвір і необхідності проведення скринінгу в місцях позбавлення волі для виявлення хворих з гепатитом С.

Було запропоновано залучити до участі в тендері виробників генеричних аналогів софосбувіру/ледіпасвіру, а на зекономлені кошти почати скринінг і діагностику гепатиту С в місцях позбавлення волі. Також БО «100% Життя» проінформує виробників генеричних аналогів софосбувіру/ледіпасвіру про можливість взяти участь в тендері.

В результаті адвокаційної роботи БО «100% Життя» Центр охорони здоров’я ДКВС України закупив генеричний аналог софосбувіру/ледіпасвіру за ціною 8 960,00 грн. (320 $) за курс лікування.

Економія на закупівлі препаратів для лікування гепатиту С склала 59 600 000,00 гривень. Ці кошти можна перенаправити на скринінг і діагностику гепатиту С в місцях позбавлення волі.

Відкритість державних структур до діалогу та активність пацієнтських організацій призвели до економії бюджетних коштів без втрати в якості надання допомоги хворим з гепатитом С в місцях позбавлення волі, а також сприяли вивільненню додаткових ресурсів для боротьби з гепатитом С в Україні.