Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Кабмін затвердив законопроект, що вплине на доступність ліків

Кабінет Міністрів України затвердив законопроект зі зміни регулювання винаходів і корисних моделей, які спрямовані на поліпшення практики патентування ліків. Мета — зниження вартості препаратів.

Про внесення законопроекту на розгляд ВР повідомив під час засідання уряду 25 січня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Законопроект вносить зміни в регулювання прав на винаходи і корисні моделі. Зокрема, він передбачає важливі для охорони здоров’я положення щодо обмеження патентного троллінгу щодо лікарських засобів. Тобто видачі вторинних, “вічнозелених” патентів. Закон, у разі прийняття, зменшить кількість не інноваційних за своєю суттю патентів на ліки, що призведе до зниження цін.

Незаслужені патентні монополії на ліки в світі і в Україні створюють можливість для продажу ліків за завищеними цінами, що суттєво обмежує доступ пацієнтів до життєво важливих препаратів, зокрема, для лікування онкології, ВІЛ і гепатиту С. Держава і пацієнти змушені переплачувати сотні мільйонів гривень на незаслужено запатентованих ліках. Зміни, запропоновані в законопроекті, підвищать доступність лікарських засобів і поліпшать якість патентів, що видаються на ліки.

Мережа спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством охорони здоров’я, НДІ інтелектуальної власності НАПрН, БФ “Пацієнти України”, ВООЗ, ПРООН, брала активну участь в розробці цих положень в даному законопроекті.

“Якщо Верховна Рада прийме цей законопроект, то підвищиться конкуренція на препарати для лікування ВІЛ і гепатиту С, що призведе до зниження ціни, — підкреслив Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації Мережі. —Найголовніше, що ці життєво важливі препарати стануть більш доступні пацієнтам”.

Незабаром очікується реєстрація цього законопроекту у Верховній Раді.