Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Україна отримала ліцензію на важливий препарат для лікування ВІЛ

Сьогодні 26 липня 2017 Патентний пул лікарських засобів (Medicines Patent Pool) оголосив про розширення ліцензії на атазанавір (Atazanavir) для України і ще 11 країн. Цей інгібітор протеази рекомендований ВООЗ для лікування ВІЛ як препарат другої лінії. У порівнянні з основним альтернативним препаратом (лопінавіром) АТВ має певні переваги — менша кількість побічних ефектів, він приймається раз в день, і простішій у виробництві, що призводить до зниження цін. Атазанавір в тому числі призначають вагітним жінкам, у яких виявлено ВІЛ вперше.

Угода була досягнута з фармацевтичною компанією Bristol-Myers Squibb із розповсюдження і виробництва атазанавіру (АТВ).

“Ми раді, що зусилля нашої адвокаційної групи принесли такі приголомшливі результати, і в ліцензію на атазанавір нарешті включена Україна. В рамках даної ліцензії генеричну версію атазанавіра можуть поставляти 6 заводів, три з яких отримали перекваліфікацію ВООЗ або дозвіл FDA. Таким чином, можна прогнозувати високу конкуренцію по даному препарату, що призведе до доступних цін”, — підкреслив Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

Всього ліцензія охоплює 122 країни із середнім і низьким рівнем доходу. Крім України, ліцензія на продаж і виробництво атазанавіра тепер поширюється на Алжир, Марокко, Туніс, Єгипет, Індонезію, Філіппіни, В’єтнам, Екваторіальну Гвінею, і інші країни, де в цілому проживає до 1,4 млн. людей із ВІЛ.