Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Експерти ВООЗ вивчили успішний досвід Мережі щодо подолання гепатитів

Експерти ВООЗ вивчили успішний досвід Мережі ЛЖВ щодо подолання гепатитів. Зустрічі відбулися 7 і 8 червня 2017 року Києві.

В Україні проходила оціночна місія з питань подолання проблем вірусних гепатитів. Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я та CDC (Центру по контролю і профілактиці захворювань США) проводили аналіз заходів проти вірусних гепатитів в Україні, щоб дати свої рекомендації щодо розроблення національного плану боротьби з епідемією.

7 червня 2017 року експерти ВООЗ відвідали офіс БО «100% життя. Київський регіон». В рамках цього візиту відбулася зустріч експертів з виконавчим директором Ладою Булах, координаторами проектів та соціальними працівниками.

На зустрічі обговорили досвід соціального супроводу лікування гепатиту і ко-інфекції ВІЛ/гепатит у ЛЖВ, жіночої групи підтримки і супроводу лікування вірусного гепатиту (координатор проекту В.Варига), важливість забезпечення доступу до лікування ВГС в Україні для ЛЖВ та груп ризику, подолання стигми в лікуванні ВГС, організацію медичної допомоги – зокрема, лікування вірусних гепатитів на рівні громад та розвиток медичних центрів «100% життя».

Всеукраїнська Мережа ЛЖВ, як організація з 16-річним досвідом ВІЛ-сервісів і боротьби за права пацієнтів, домоглася реальних успіхів у боротьбі проти епідемії гепатиту в Україні. Разом з міжнародними партнерами – EQUIP, USAID, CDC – Мережа ЛЖВ в 2016-му році розпочала впровадження інноваційного проекту з викорінення гепатиту С в Україні. Завдяки адвокації Мережі в 2106 році, ціна на сучасні ліки від гепатиту С для України знизилася з $ 1350 до $ 750 за курс. З ініціативи Мережі була прийнята нова національна програма з подолання гепатитів.

«Ми кричали про проблему вірусних гепатитів в країні багато років тому, коли це ще нікого не цікавило. Як пацієнтська організація, яка відстоює інтереси людей, що живуть з ВІЛ, ми маємо великий особистий досвід і маємо значний експертизою в області лікування гепатитів. Ми познайомили експертів з напрацюваннями та впевнені, що наш досвід і ресурси будуть використані для розробки національного плану боротьби з епідемією, – говорить Дмитро Шерембей, голова Мережі ЛЖВ.

Експерт ВООЗ, Мартін Доного, європейський регіональний офіс ВООЗ: “ВІЛ-сервіси, які здійснюють НГО в Україні, показали прекрасні результати і стануть основою для роботи в сфері подолання епідемії гепатиту”

За ступенем негативного впливу і масштабам захворювань гепатити в Україні лідирують серед інфекційних захворювань, разом з грипом і ГРЗ, при цьому набагато небезпечніше. 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків первинного раку печінки зумовлено впливом вірусів гепатиту В або С. За даними ВООЗ, в Україні інфіковано гепатитом С приблизно 3% населення, що становить 1,17 мільйона чоловік. У деяких групах ризику рівень інфікування досягає 40-60%.