Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Як громадський моніторинг змінює медичну систему

Знаєте чому лікарні так люблять закуповувати всі товари сумою до 200 000 грн.? У законодавстві передбачено, що закупівлю товарів до 200 тисяч гривень можна проводити без конкурсів, лише укладаючи безпосередньо угоду з виконавцем. Мета була цілком очевидна, трапилась якась біда у лікарні, скажімо, перегорів трансформатор і щоб не пацієнти не сиділи без світла тижнями — лікарня має право терміново закупити необхідні речі до 200 000 грн і постфактум підвантажити звіт про закупівлю в Prozorro. Це називається допорогова закупівля.

Але #Хабармен не дрімає

Тепер Відділ охорони здоров’я Дубенської міської  ради чекає на гостей — його включено в план перевірки Державна фінансова інспекція в Рівненській області.

Після того, як активісти Мережі у Рівненській області  висвітлили у соцмережах та ЗМІ цю історію у закупівлі лікарні перевіряється контролюючими та правоохоронними органами.

Системний громадський контроль Мережі та висвітлення зради напряму впливає на ефективне використання бюджетних коштів. Наприклад, за 2016 рік економія усіх закладів Рівненської області при закупівлі медпрепаратів становила 1 млн. 932 тис. гривень. При проведенні заходів з моніторингу та контролю за проведенням зазначених закупівель економія лише за 2 місяці поточного року становить 1 млн. 75 тис. гривень. (додатки таблиці за 2016 та 2017 роки).

Згодом ми повідомимо, чим завершилась перевірка рівненських лікарень.