Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Офіційна позиція Мережі щодо нового раунду заявок ГФ

Всеукраїнська мережа ЛЖВ жодного разу не підтримувала брудних технологій і «чорного» піару відстоюючи принципи, заради яких ми існуємо. Тому наша офіційна позиція є єдиним документом, на який можна посилатися, щоб ознайомитися з нашою точку зору з різних питань.

Ми переконані, що громадянське суспільство в Україні може бути сильним лише у тому випадку тоді, коли діє відкрито, чесно і зі зрозумілими мотивами.

У відповідь на звинувачення та інсинуації на адресу Мережі, про наміри залишити єдиного державного реципієнта Глобального фонду в гранті 2018-2020 років, БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» роз’яснює свою офіційну позицію щодо нового раунду заявок ГФ.

  1. Заявка в цілому і кожен пункт заявки окремо повинні бути підпорядковані одній меті – зупиненню епідемій ВІЛ/СНІДу і туберкульозу в Україні
  2. Уся заявка повинна містити чіткі критерії оцінки і бути сформована таким чином, щоб жодна з активностей, яка реалізовувалася, не припинила своє існування, після закінчення дії гранту.
  3. За жодних обставин не повинно бути одного державного реципієнта в рамках гранту 2018-2020 років, оскільки це питання безпеки реалізації всіх поточних і майбутніх проектів
  4. До кінця дії гранту 2018-2020 років, держава повинна повністю управляти процесом зупинки епідемій ВІЛ/СНІДу і туберкульозу в Україні та для цього показати здатність перейняти на себе управління всіма процесами з виконання діючих програм після закінчення гранту ГФ
  5. Ключові спільноти повинні отримати субгранти на власний розвиток і адвокаційну діяльність, для вирішення основних правових питань. І цих ресурсів має бути достатньо (не менше 1 млн. доларів для спільноти) для виконання поставлених завдань.
  6. Обсяги ресурсів кожної організації повинні бути збережені в тому ж обсязі після закінчення дії гранту ГФ та виділятися з держбюджету

Наша організація спільно з партнерами за один рік досягла державного фінансування для лікування 101 000 пацієнтів з ВІЛ, 73 000 пацієнтів з ТБ, 11 000 пацієнтів програм ЗПТ, 5 500 пацієнтів з гепатитом С.

Ми переконані, що за три роки нового гранту можна досягти ще більших успіхів у нашій країні для всіх ВІЛ-позитивних людей та всіх пацієнтів з ТБ, більш ніж 300 000 СІН, 1 млн. людей з гепатитом, 72 000 РКС, 150 000 МСМ.

Незалежно від того, скільки буде реципієнтів, саме такі очікуванні результати повинні стати критеріями успіху заявки і саме за ними повинен оцінюватися проект щорічно, а не наприкінці 2020 року.

БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» готова до подальшого конструктивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами, метою якого має стати напрацювання ефективної стратегії щодо зупинки епідемій ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні, а також надання допомоги українцям з вірусними гепатитами та наркозалежністю.

Грант Глобального фонду повинен консолідувати і мобілізувати зусилля, спрямовані на зупинення епідемій ВІЛ/СНІДу і туберкульозу, а не роз’єднувати їх. Ті, хто хоче зруйнувати громадянський сектор – вже історія, і у таких технологій немає майбутнього!