Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Катерина Панделі: «Говорячи про ВІЛ з дитиною, важливо, в першу чергу, підтримати батьків, оскільки прийняти таке рішення дуже складно»

У якому віці краще з дитиною говорити про те, що в неї чи її батьків ВІЛ? Що робити, якщо вона боляче на це відреагує? Про це розповіла психолог по роботі з дітьми і дорослими проекту Глобального фонду БО «Мережа» Катериною Панделі.

Нещодавно у Кропивницькому вперше пройшов тренінг з цієї теми. На кого він був розрахований і чи досягли поставленої мети?

У якому віці потрібно відкривати дитині ВІЛ-статус її чи батьків?

А якщо дитина вже підліток, як з нею говорити на цю тему?

А якщо дитина боляче відреагувала на інформацію про хворобу, що робити батькам?

Якщо дитина про свій статус дізнається від інших людей? Як тоді бути?

Коли батьки уникають розмов з дітьми і постійно відкладають рішення сказати правду про себе чи про дитину, це говорить про те, що батьки ще самі не прийняли свій статус. Є різні стадії прийняття стресової інформації.

Краще про статус говорити безпосередньо самим батькам, чи залучати психологів, соціальних робітників?

Тому ми рекомендуємо це говорити батькам, а ми допомагаємо їм підготуватися до цього діалогу, розповісти, які бувають реакції. Ми програємо ситуації: як дитина може відреагувати на це. А якщо вона ніяк на це не відреагує, а якщо поставить  питання – звідки це у тебе, а звідки це у мене? Тобто потрібно програти всі питання і ситуації, щоб бути впевненим, як себе вести у будь-якій ситуації з дитиною.

Довідково: У Кропивницькому тренінг відбувся за ініціативи Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» при підтримці Корпусу Миру США в Україні.

Джерело http://lzv.kr.ua