Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Мережа відстоює програми замісної терапії

Однією з важливих національних дій в боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу є програма замісної підтримувальної терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків. По-перше, вона дозволяє зберегти життя пацієнтам, виводячи їх із ізоляції в сферу надання медичної допомоги. По-друге, – це найпотужніший інструмент профілактики передачі ВІЛ, оскільки виключає ризик інфікування через кров.

Такий важливий запобіжний захід в Україні до цього часу фінансується тільки за кошти Глобального фонду, держава поки не вклала жодної гривні.

Мережа ЛЖВ не може собі дозволити залишатися осторонь від вирішення даної проблеми. 100% доступ людей до якісної допомоги та безпека життя – наш найвищий пріоритет.

Так, при лобізмі Мережі, в червні робочою групою МОЗ було затверджено проект номенклатури лікарських засобів для програм замісної терапії. Далі, за нашою активною участю, номенклатуру затвердила експертно-технічна група МОЗ.

Тепер ми бачимо, що справа застопорилася на підготовці наказу, яким, серед іншого, ініціюється збір потреб лікувальних закладів в препаратах ЗПТ. Знаючи, що без зібраних потреб не відбудеться закупівля, Мережа знову закликає МОЗ України виконати свою роботу.