Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
РусскийEnglish

Мережа завершила проект МАТРА

Мережа завершила проект МАТРА

Всеукраїнська Мережа ЛЖВ завершила проект МАТРА, спрямований на захист прав людей, що дискримінуються через ВІЛ-позитивний статус, стать, гендерну ідентичність та сексуальну орієнтацію.

Проект реалізовувався з 14 вересня 2014-го року у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Миколаївській, Херсонській та Полтавській областях. Діяльність проекту змінювалась та доповнювалась через війну на сході України.

МАТРА включала законодавчу діяльність, охопивши питання недопущення особливих поміток про ВІЛ-позитивний статус у медичних картах та трудових книжках, адвокацію можливості усиновлення дитини для людей з ВІЛ-позитивним статусом, протидію дискримінації на робочому місці та в навчальних закладах, неналежне надання медичних послуг (більше 500 консультацій).

Також мали місце моніторингові візити до місць несвободи, що допомогли виявити та виправити питання дефіциту АРТ-терапії на місцях. Важливою складовою проекту була допомога та захист прав внутрішньопереміщеним особам та оформлення перепусток через лінію розмежування для тих, хто потребував послуг, пов’язаних з ВІЛ-позитивним статусом (більше тисячі перепусток).

За словами юриста Мережі ЛЖВ у Донецьку, є багато роботи з оформленням документів – усе, на що ставиться печатка ДНР, стає недійсним для України. Такі ж нагальні питання як оформлення інвалідності, соціальних виплат, спадщини можна оформити тільки з владою України.

«Влада так званої ДНР не хоче виконувати рішення українських судів, випускати ув’язнених з необхідними документами. Інша проблема в тому, що люди бояться з нами працювати, а самі не знають куди йти й до кого звертатися, надання ж адвокатських та нотаріальних послуг на окупованих територіях суттєво скоротилося. Однак, за останній рік ми змогли охопити досить велику кількість клієнтів, видали більше тисячі перепусток для перетину кордону з неконтрольованих на контрольовані території. Чотириста з них виписали вручну, адже електронна система запрацювала лише влітку 2015-го року. Це дало можливість ВІЛ-позитивним людям отримати необхідні ліки, недоступні на окупованих територіях».

Нагадаємо, що проект «Долаючи перешкоди: протидія дискримінації та упередженому ставленню» реалізовувався за підтримки Фонду з прав людини Посольства Нідерландів в Україні.