До всіх новин

101 000 українців отримали «Абонемент на життя»

 

1 грудня в 25 регіонах України пройшла акція «Абонемент на життя», під час якої представники державної та місцевої влади, міжнародних організацій та громадського сектора зібралися разом, щоб вручити «Абонемент на життя» (лікування АРТ) для 101 000 ВІЛ-позитивних українців на 2017 рік.

«2016 рік став в багатьох сенсах переломним в житті українців, які живуть з ВІЛ. Зусилля громадських активістів і пацієнтських організацій запустили процес внутрішніх змін в державі, які спрямовані на розширення доступу до лікування для пацієнтів з ВІЛ, – каже Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». – Держфінансування програми з протидії епідемії ВІЛ зросло на 132%. Проект бюджету узгоджений Кабміном і пройшов перше читання у ВРУ. Ми віримо, що до кінця 2016 року ВРУ схвалить його повністю! Це означає, що в наступному році додатково 34 тис ВІЛ-позитивних пацієнтів зможуть отримати лікування»

У проект бюджету 2017 року на закупівлю препаратів закладено рекордні 5,9 млрд грн, що на 2 млрд грн. більше, ніж в минулому році.

Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань євроінтеграції говорить: «Охорона здоров’я – це пріоритет уряду України на 2016 і 2017 роки. Формування Інституту громадського здоров’я та зупинка епідемії ВІЛ – одна із стратегічних цілей нової команди МОЗ»

Цього року українська столиця поставила для себе амбітну мету – стати першим містом в Східній Європі, яке досягне цілей ЮНЕЙДС 90-90-90.

Микола Поворозник, заступник голови КМДА: «У цьому році з міського бюджету вже виділено 5 млн грн для поліпшення доступу людей, які живуть з ВІЛ до медичних послуг. У наступному, ми плануємо виділити ще 6,8 млн грн. Таким чином, Київ наближається до цілей 90-90-90, які українська столиця взяла на себе зобов’язання реалізувати, підписавши Паризьку декларацію в рамках міжнародної ініціативи Fast-Track Cities. Це означає, що 90% ВІЛ-позитивних киян знатимуть про свій статус, 90% з них будуть приймати антиретровірусну терапію і 90% з них будуть жити без ризику можливості передати інфекцію»

 «Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це час, коли шанують пам’ять і віддають честь тим, хто боровся і продовжує боротьбу проти ВІЛ/СНІДу, – сказав Джордж Кент, заступник Голови дипломатичної місії США в Україні. – Завдяки колективним зусиллям громадянського суспільства, уряду, фондів і міжнародних партнерів, ми домоглися величезного прогресу, як на глобальному рівні, так і тут, в Україні, в боротьбі з епідемією ВІЛ. Кожне загублене життя спонукає нас продовжувати працювати разом над прискоренням прогресу і досягненням нашої мети – зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу до 2030 року»

У свою чергу Яцек Тишко, Директор ЮНЕЙДС в Україні, зазначив: «Генеральна Асамблея ООН надіслала світу чіткий і короткий меседж – Ми повинні покінчити зі СНІДом до 2030 року. Це було зафіксовано в Політичної Декларації 2016 року. Без цього не можливий сталий розвиток, як в глобальному, так і в національному масштабах. Глобальна солідарність і спільна відповідальність – це той шлях, який повинен привести світ до досягнення поставленої мети. Загальна відповідальність включає спільні дії»

2016 рік став також безпрецедентним по солідарності з боку приватного бізнесу. Вперше в Східній Європі, закупівля АРВ-терапії для ВІЛ-позитивних українців здійснюється за рахунок приватних коштів.

«Починаючи з наступного року, наш фонд оплатить лікування АРВ терапією для 1 300 киян, – говорить Ольга Руднєва, директор фонду Олени Пінчук АНТИСНІД, – це будуть препарати шостого покоління, які на сьогоднішній день не доступні в Україні. Таку терапію без нашої участі пацієнтам довелося б чекати ще рік. Ми просто вирішили прискорити процес, тому що кожен з нас пам’ятає час, коли пацієнти чекали свого лікування роками. Кожен з нас пам’ятає час, коли діагноз СНІД був практично смертельним. І в житті кожного активіста є та людина, яку він не зміг врятувати. Сьогодні ми точно знаємо, що препарати, які отримають пацієнти, не тільки збережуть їх життя, вони захистять від інфікування ВІЛ їх партнерів»

У 2016 році, вперше в історії України ми бачимо об’єднання зусиль в боротьбі з епідемією ВІЛ на всіх рівнях. Все це – результат безперервної боротьби людей, що живуть з ВІЛ за своє право на життя.

«Ми розуміємо, що попереду у нас ще довгий і нелегкий шлях, щоб повністю зупинити епідемію ВІЛ в Україні, – говорить Дмитро Шерембей. – Але, той потужний ривок, який зробила Україна в 2016 році, дає всі підстави думати, що 2017 рік стане ключовим в питанні зупинки епідемії в Україні»

 

  • 1456
  • 0
Поділитись